Usuwanie manganu z wody
Wysokie zawartości pierwiastków chemicznych z rodziny metali w produktach spożywczych mogą powodować szereg problemów zdrowotnych, a także wyraźnie zmieniać ich smak na mniej przyjemny. Uzdatnianie wody poprzez usuwanie z niej manganu jest popularną praktyką stosowaną nie tylko w branży spożywczej, ale także w innych przemysłach (np. elektronicznym czy medycznym) i pomaga w zachowaniu odpowiednich, bezpiecznych standardów.
Usuwanie manganu z wody nie jest łatwe i proste, ponieważ jest drugim pod względem powszechności występowania na Ziemi metalem ciężkim (na pierwszym miejscu znajduje się żelazo). W małych, miligramowych ilościach znaleźć można ten pierwiastek w różnych produktach spożywczych (m.in. w owocach, ziarnach, orzechach czy kaszach). Jego zawartość jest zależna od procesów technologicznych i pochodzenia żywności.
Choć pierwiastek ten utrzymany w odpowiednich ilościach pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, to już w większych dawkach może powodować rozwój szeregu różnych chorób, m.in.: demencji czy schizofrenii. Może również być przyczyną uciążliwych bólów mięśni, problemów ze snem, chorób wątroby. Co więcej, jego znaczna zawartość w organizmie podwyższa ryzyko pojawienia się nowotworów. Z tego powodu niezwykle istotne jest aby był on dostarczany jedynie w odpowiednich dawkach.
Usuwanie manganu z wody wymaga odpowiednich instalacji, przystosowanych do tego. Masy aktywne, piasek kwarcowy czy żwir pomagają w procesie filtracyjnym.
Nasze innowacyjne rozwiązania pomagają w usuwaniu manganu z wody. Używamy do tego specjalnej masy aktywnej G-1 oraz G-2, która jest bezpiecznym, mineralnym granulatem i doskonale sprawdza się jako środek odpowiedni do jedno i dwustopniowej filtracji. Masa stale jest poddawana kontrolom jakości, dzięki czemu mamy pewność o jej najwyższej jakości. Używany jest w odpowiednich filtrach przystosowanych technologicznie (otwartych jak i ciśnieniowych).
Granulat ma odpowiedni atest PZH, nie pyli i spełnia wszelkie normy dotyczące higieny. Masa aktywna G-1 oraz G-2 ma znakomitą sorpcyjność, a także pomaga w polepszeniu wydajności procesu filtracji. Oprócz błyskawicznego usuwania manganu z wody, filtracja przez tą masę nie przepuszcza także związków żelaza oraz wyraźnie przedłuża czas sprawności filtra. Możemy wyprodukować różną granulację materiału, zgodnie z potrzebami i wymogami.
Usuwanie manganu z wody jest procesem niezwykle ważnym i dlatego istotne jest, by był przeprowadzany z wykorzystaniem nowoczesnych i bezpiecznych środków.
Zachęcamy do kontaktu w razie wątpliwości, pytań lub chęci zakupu.